Obrazek

Táborová základna se nachází v překrásném prostředí Českého ráje na samém okraji chráněné krajinné oblasti Prachovské skály, cca 300 m od obce Zámostí - Blata. Tato malebná vesnička je významným turistickým uzlem před vstupem do monumentálních útvarů těchto skal. Tábor "Blata" je v provozu od roku 1992 a ročně se "odrekreuje" cca 80 dětí, což od vzniku tábora reprezentuje 1350 spokojených táborníků ve věku od 7 do 15 let. O tom, že slovo spokojených není jen fráze, svědčí skutečnost, že tábor je každý rok plně obsazen.


Obrazek

Vlastní tábor se nachází v bývalém pískovém lomu, to znamená, že podkladem je písek. Základem tábora jsou dvě dřevěné budovy, sloužící jako jídelny a společenské místnosti pro případ deštivých dní, eventuelně pro nejrůznější táborové aktivity. Součástí jedné budovy je kuchyň (elektrické spotřebiče) a druhý pak ubytovací prostory. K základnímu táborovému vybavení patří "maringotka", která slouží jako ošetřovna a marodka. V případě potřeby nabízí vytápěný prostor (akumulačky) pro nemocné, eventuelně pro sušení vlhkého oblečení. V této maringotce vládne zdravotnice tábora. Samozřejmostí je sociální zařízení: oddělené toalety, kabinkové sprchy s teplou vodou, venkovní zastřešená umývárna a další sprchy. Vojenský stan 6x6m - "hlavasárna" je útočištěm vedoucích, který slouží hospodářce jako sklad potravin, lednice, mrazáky atd. Tábor je napojen na obecní vodovodní řad a je plně elektrifikován.


Obrazek

K ubytování dětí slouží 12 stanů Mallorka (4x4m). Tento typ stanu je dostatečně velký a vhodný pro delší pobyt. Je postaven na dřevěné podlaze chránící před vlhkostí a chladem. Má dvě samostatné ložnice s molitanovými matracemi (10cm) a předsíní se skříňkami na osobní věci. Dále pak 22 stanů "Junáků". Je určen pro dvě osoby a vhodnější pro starší děti. Je také postaven na dřevěné podlaze, postel tvoří deska a molitanová matrace. Jedná se o typicky táborový stan typu "A" s podsadou.Obrazek

Součástí tábora je volejbalové hřiště (přehazovaná, vybíjená, nohejbal), stůl na stolní tenis a v rekreačním zařízení "Pařez" hřiště na malou kopanou(cca 400m). K dispozici je bohaté vybavení na míčové hry, vzduchovky, šipky a celá sada stolních a společenských her pro případ nepřiznivého počasí. Koupání v bazénu v areálu Pařez, přírodní koupaliště Pelíšek (cca 20 min), Pařezský rybník a v případě velmi teplého počasí máme k dispozici Jinolické rybníky (3km) kam chodí na celodenní výlet především starší děti.


Copyright © 2010 Lukáš Jeníček, Optimalizováno pro prohlížeče Internet Explorer 6.0 a vyšší a Mozilla 3.0 a vyšší